ویزیت آنلاین یا مجازی در واقع همان ملاقات پزشک و بیمار از طریق ابزارهای فناوری ارتباطات است که جزئی از پزشکی از راه دور یا تله مدیسین هم محسوب می شود. این ارتباط می‌تواند ویدیویی و یا صوتی بوده و از هر مکانی انجام شود. با استفاده از ویزیت مجازی دیگر نیازی نیست بیمار برای دیدن پزشک مسافت زیادی را طی کند؛ در واقع بیمار قادر است از طریق ویدیو کنفرانس با یک پزشک متخصص حتی در خارج از کشور ارتباط برقرار کند. ویزیت مجازی هم‌چنین به بیماران این فرصت را می‌دهد تا بتوانند به راحتی از مشاوره سایر پزشکان به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

امروزه، ارائه خدمات درمانی به صورت مجازی و از راه دور در جهان رو به گسترش است. در کشورهای پیشرفته، تقریبا ۶۰٪ از خانواده‌ها تمایل دارند خدمات درمانی را به صورت آنلاین و یا تلفنی دریافت کنند. به عبارت دیگر، بیماران ترجیح می‌دهند تا حد امکان از مراجعه حضوری به مراکز درمانی خودداری کنند و در عوض از خانه و با کمک ویزیت آنلاین ، از مشاوره پزشک، پرستار و سایر متخصصین حوزه درمان بهره‌مند شوند.

ویزیت آنلاین علاوه بر مزایای بسیار برای بیماران، متخصصان را قادر می‌سازد تا بتوانند روند درمان بیمار را از فواصل بسیار زیاد و بدون محدودیت جغرافیایی مورد پایش قرار دهند. پژوهش‌ها همچنین نشان داده‌اند؛ پایش بیمار در خانه برای بیماران با بیماری‌های مزمن مانند آسم و فشار خون بالا بسیار مفید است. زیرا اغلب این بیماران به دلیل نداشتن ارتباط کافی با پزشک، با مشکلاتی در کنترل بیماری و حملات روبرو شده و مجددا وارد فاز کنترل نشده بیماری می شوند.

در صورت تمایل شما هم میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر از خدمات ویزیت آنلاین برخوردار شوید.

ورود به ویزیت آنلاین